Ödemiş Süs Bitkileri Sergisi 15. Yıl

0

Ödemiş Süs Bitkileri Sergisi 15. Yıl

Ödemiş Süs Bitkileri Sergisi 14.’sünü geride bıraktı. Bölgesel bir serginin bu kadar yıldır hiçbir yerden destek almadan, sadece kendi imkanlarıyla yoluna devam etmesi çok büyük başarıdır. Bu, bölge üreticisi ve halkının verdiği emeğin en güzel karşılığıdır.

Ödemiş SÜSBİR’in düzenlediği Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi mesleki ve sektörel bir marka. Ödemiş, Bayındır, Tire, Selçuk ve Torbalı’yı kapsayan Küçük Menderes Havzası, Türkiye’de süs bitkileri üretiminin neredeyse yarısının üretildiği bir bölge ve her mevsim bitki fiyatlarının yeniden oluştuğu fiili bir borsa niteliğinde.

Dile kolay, 15. Yıl…

Ödemiş SÜSBİR yönetimi, serginin 15. yıl hazırlığı ile ilgili yeni bir yapılanmanın ve hareketlenmenin artık bir ihtiyaç haline geldiğini tespit etti. Bu amaçla serginin sadece Ödemiş’in faaliyeti olmadığını, küçük Menderes Havzasındaki bütün üreticilerin ve yerel yöneticilerin bu faaliyetin içinde yer alması gerektiğine işaret etti. Öte yandan birlik yönetimi, serginin uluslararası tanıtımı için gereğinin yerine getirileceğine vurgu yaparken, serginin bölge ve ülke düzeyindeki tanıtımıyla ilgili çalışmalara başladı.  Ödemiş SÜSBİR Yönetimi, 14. serginin değerlendirmesini ve 15. yıl faaliyetlerini üyeler ve katılımcılarla yapılacak bir toplantıyla da tartışmaya açacak. Yönetim, sergi ile ilgili yapılacak bütün çalışmaların katılımcılar ve üyeleriyle iletişim içinde gerçekleştirileceğini özellikle vurguladı.

Ödemis Süs Bitkileri Üreticileri Birliği
Mithatpaşa Caddesi No:69/A
Ödemiş/İZMİR 35750
bilgi@odemissusbir.org
Tel : +90 232 545 53 77
Faks: +90 232 545 53 55

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here