Tarihinin en yüksek katılımı…

0
850
görüntülenme

ASLA uzmanlık ödülleri, Genel Tasarım, Konut ve Bahçe Tasarımı, Analiz ve Planlama, İletişim, Araştırma ve Kent Özel Ödülü olmak üzere altı ayrı kategori bulunuyor.

Genel Tasarımda Çin…

Genel Tasarım Kategorisi’nde Çin’in Şangay Kenti’ndeki ‘Shanghai Houtan Park’ üstün başarı ödülüne layık görülürken, bu kategoride 11 projeye de onur ödülü verildi. Ayrıca Konut ve Bahçe Tasarımı kategorisinde ABD’deki ‘Lakeside Retreat’, Analiz ve Planlama kategorisinde Rwanda-Afrika’daki ‘Kigali Conceptual Master Plan’, İletişim kategorisinde ‘The Pioneers Oral History Series’ ve Kent Özel Ödülü (Landmark) kategorisinde de yine ABD’deki ‘Bryant Park’ üstün başarı ödüllerine layık görüldü. Ödüller, 12-13 Eylül arasında, Washington’da düzenlenecek olan ASLA Yıllık Buluşması’nda sahiplerine verilecek.

General Design Category (1 üb, 11 onur ödülü)
Residential Design Category (1 üb, 13 onur ödülü)
Analysis and Planning Category (1üb, 11 onur)
Communications Category (1 üb, 6 onur)
Research Category (3 onur)
Landmark Award (1 üb)

Amerikan Peyzaj Mimarları Birliği (ASLA)
Amerikan Peyzaj Mimarları Birliği (ASLA) 1899’da kuruldu. 17.000 üyesi var. amaçları arasında çevre yönetimi ve planlama, sanatsal tasarım gibi eğitim de var. ASLA, ‘öğrenci ödülleri’, ‘öğrenci ve uzmanlık ödülleri’ ve sadece ‘uzmanlık ödülleri’ olmak üzere her yıl üç ayrı dalda ödül veriyor. 1981’den beri düzenlenen uzmanlık ödüllerinde Genel Tasarım, Konut ve Bahçe Tasarımı, Analiz ve Planlama, İletişim, Araştırma ve Kent Özel Ödülü olmak üzere altı ayrı kategori bulunuyor. 2009 yılında, genel tasarım kategorisinde 18 proje onur ödülüne sahip olurken, Buffalo Kordon Yolu Projesi üstün başarı ödülüne layık görülmüştü.

CEVAP VER