SÜSBİR Genel Kurulu

0
861
görüntülenme

Süs Bitkileri Üreticileri Altbirliği 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Seçimleri 24-25 Temmuz 2010 Cumartesi ve Pazar günlerinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Uluslararası Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

SÜSBİR Genel Kurulu’na Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yetkilileri, Türkiye Tohumcular Birliği ve Altbirliklerin Başkan ile yetkililerinin ve Türkiye’nin çeşitli yörelerinden gelen üyelerin katılımı ile gerçekleşti. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan Eyüp Köksal ve Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Hakkı Şafak Ses’in de konuşma yaptığı genel kurulda Divan Başkanlığı’na Ricardo Disperati seçildi.

 

Genel Kurul boyunca en çok tartışılan konu ise üyelerden alının hasılattan kesilecek binde 3 komisyon konusu oldu. Bu arada yasayla belirlenmiş bu miktarın değişmesinin mümkün olmadığı konusunda hemen herkesde bir kanaat oluştuğu görüldü. Hangi faaliyetlerin bu kapsama girip girmeyeceği konusu ise tartışıma yaratmaya devam edecek gibi görünüyor.Bu arada 25 Temmuz 2010 Pazar günü 09:00-17:00 saatleri arasında yapılan seçim sonuçlarına göre SÜSBİR Yönetim Kurulu üyeliklerine, Osman Demir, İbrahim Aydın, Kemal Çetin, Mehmet Çepkan, Abdullah Demir seçildi. Disiplin Kurulu’na ise Benal Arıkoğlu, İhsan Turan, Tarık Özgenç seçildi. Denetim Kurulu Üyeliklerine ise Mustafa Kemal Yetim, Murat Kızılkaya, Gökhan Kaya seçildi. Savaş Akcan, Mehmet Çepkan, Osman Demir,.Benal Arıkoğlu,.Kemal Çetin,.Kadir Gümüş,.Osman Yanık,.Abdullah Demir, Aydın Demir, Mehmet Sadi Okul Türkiye Tohumcular Birliği Genel Kurul Temsilciliği’ne secildi. Hakem Kurulu ise Güven Bulut, ve Haluk Mahmut Baycan’dan oluştu.

CEVAP VER