Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir

0
3956
görüntülenme
  • Acer Palmatum Dissectum Garnet
  • Soldan sağa; Doris Tesi (Firma Sahibi), Serafino Buccella (Genel Müdür)
  • Soldan Sağa; Hostes, Barbara Fontani (İhracat Departmanı), Ozhan Akman (tercüman) Hostes, Serafino Buccella (Genel Müdür), Doris Tesi (Firma Sahibi)
  • Tesi Ubaldo & Figli Ofisleri
  • Magnolia Grandiflora Praecox Flore Pleno
  • Magnolia Yellow River
  • Phormium spp.
  • Değişik şekillerde Taxus Baccata

Tesi Ubaldo & Figli Fidanlığı 1928 yılında kurulmuş. Başlangıçta tahıl üretimine tahsis edilen toprak, şirket kurucusu Ubaldo Tesi tarafından meyve ağaçları yetiştirilmek üzere değerlendirilmiş. Meyveyle gelişen kuruluş hikâyesi süs bitkileri üretimiyle buluşarak ikinci dünya savaşında yaşanan tüm güçlüklere rağmen sürmüş ve bugünlere gelmiş.

 

“Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir.” (Sokrates)  “Öğrenilmiş Cahillik” olan bu söz, Sokrates’in hayatının dramatik bir anında, ölüm cezasıyla sonuçlanacak olan davası esnasında, sarfettiği, felsefe tarihinin en ünlü cümlelerinden biridir. Aklına olan büyük güveni ve cehaletinin derin bilinci arasında denge, büyük filozofun nesillere bıraktığı en değerli armağanlardan biridir. Bu felsefe, Tesi Ubaldo’nun bugün hepimizin bildiği şirketinin kuruluş felsefesidir. Tesi Ubaldo, süs bitkileri hakkında çok fazla şey bilmiyordu, doğanın bu müthiş armağanına aşina değildi ve böylece, öğrenmeye karar verdi. Güçlü karakteri sayesinde, nesilden nesile aktarılan tecrübesini geliştirerek ilerletebildi. 

 

Dedeler, babalar, kızları, oğulları ve torunlar

Ubaldo’nun büyük cesareti ve oğulları Giovanni ve Rolando’nun yardımları sayesinde, şirket, 1960-1970 yılları arasında Pistoia’dan Avrupa’ya bitki ihracatı yapan ilk fidanlıklarından biri oldu. Bugün, Tesi Ubaldo&Figli, geleneksel pazarlardaki etkinliğini sürdürürken Asya’ya ulaşmak için Avrupa ve Akdeniz Bölgesi’nde ihracat yapmaktadır.  

 

Süs bitkileri üretimini yeni çeşit ve tür arayışıyla birlikte sürdürmek bugün bizim için taşıdığımız önemli bir sorumluluktur. İklimi ve coğrafi konumu ile Tuscany bizlere her çeşit bitkinin üretim olanağını sağlamaktadır. Ancak en az sahip olduğumuz iklim kadar önem taşıyan bir diğer unsur ise verimli ve vasıflı iş arkadaşlarımızdır. Müşterilerimizin taleplerini karşılamada çalışma arkadaşlarımızın enerjisi olmasa, kurumsallaşmış aile çalışma sistemimiz olmasa müşterilerimizi ihtiyaçlarını karşılamak ve taleplerini cevap vermek çok zor olurdu. Barbara ve Doris, Giovammi’s kızları ve Riccardo Rolando’nun oğlu şu anda fidanlığın başında 3. nesili temsilen görev yapmaktadır. Tesi Ailesi olarak sizlerle tanışmak ve fidanlığımızı görüp incelemeniz için sabırsızlanıyoruz desek doğrudur. 

CEVAP VER