Flormart yenilendi…

0
999
görüntülenme

Padova’da 13-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Flormart 2012’nin ilki olan “Yeni fikirler” şimdiden oldukça büyük ilgi uyandırdı. Flormart, bu sene, İtalya’daki sektör için büyük bir önem taşıyor. Çünkü bu yılın ilk yarısından beri var olan ekonomik kriz ve iklimsel istikrarsızlık, firmaları en büyük giderlerinden biri olan enerji konusunda da zorluyor.  PadovaFiere, bu seneki fuara ilişkin düşüncelerini almak üzere sektör ileri gelenleriyle konuştu. İlk olarak, genç kaktüs üretimi üzerine uzmanlaşmış, Vivai del Ponte ve Ceppagatti (PE) Fidanlığı’nın sahibi, Silvano di Primio’nun görüşlerini aldı.

 

Kötü hava koşullarının size etkisi oldu mu? 

Çiçek ve fidancılık üretimi sektöründe, hava koşulları her zaman çok önemlidir. Satılması planlanan ve yerinde dikilecek olan sukulentlerin sökümünü yaparak bu yıla harika bir başlangıç yapmıştık. Ancak İtalya’daki satışlar zayıf kaldı. Özellikle Şubat ayındaki kar fırtınaları yüzünden durma aşamasına geldi. Ayrıca bu durum, Alp’lerin ötersindeki ülkelere olan satışlarımızda da gecikmelere ve sorunlara yol açtı. Ancak 2012 Mart ayının ikinci yarısından itibaren satışlarımız, normale döndü, hatta biraz da üstüne çıktı diyebilirim. 

 

Bu ekonomik ortamda Flormart’ın sektöre nasıl katkı sağlar?

Ekonomik kriz bizi, hangi koşullarda oluştuğuna ve krizden nasıl çıkılacağına dair düşünmeye itti. Flormart’ın fidancı ve çiçekçilere katkısı, işlerini ve mesleklerini daha iyi bir geleceğe taşıyacak yöntemleri geliştirmelerine olanak sağlamak olmalıdır. Bu sadece yurtdışında yeni ofisler, satış noktaları açmak olarak algılanmamalı… Birçok bitki türüne dair her şey merkezi noktalara, uygun fiyatlarda ve yüksek kaliteyle sunulabilmeli ki, bugünün tembel müşterileri bile heyecanlanabilsin.

 

Sonuç olarak…

PadovaFiere, yetiştiricilerden gelen bu tavsiyelerle kendini yenilemeye devam edecek. Zira diğer katılımcı ve ziyaretçilerin görüşleri, fuarın, kalitesinin ve öneminin ulusal ve uluslararası arenada arttırılması yönündedir. PadovaFiere kendini bu fuarın dışında tutmuş sektörleri de kademeli olarak tekrar fuara dahil etmeye başlamıştır. Eylül ortasında, yenilenmiş bir Flormart olarak karşınızda olacağız.. 

 

 [box]

Yabancı İşler Ofisi 

Morena Cavaliere  morena.cavaliere@padovafiere.it

Tel: +39 049 840589

Ezio Rettore  ezio.rettore@padovafiere.it 

Tel: +39 049 840543

[/box]

CEVAP VER