Tasarım ve uygulamada sınırları zorlamak…

0
753
görüntülenme
  • Ramis Alım ve Evren Alım baba oğul birlikte çalıyorlar

Fuarlarda gördüğümüz standların tasarımı ve yapımı özel bir iş ve özel bir meslek… Ramis Alım da bu mesleğin emektarlarından biri… Tek başına çıktığı mesleki yolculuğu şimdi oğlu Evren’le birlikte sürdürüyor. Evren İnşaat Ticaret Reklamcılık 1983 yılında kurulmuş ve tam 22 yıldan beri Antalya’da aynı adreste çalışmalarını sürdürüyor. Reklam, tasarım, tanıtım gibi konularda faaliyet yürüten bir firmanın iş adresini bile değiştirmeden, bu kadar uzun zaman aynı yerde durmasına çok sık rastlanmaz. Bu durum en azından kurumsal bir yapıya, güvenilirliğe ve sorun çözme kabiliyetine işaret eder. Çünkü yapılan işin tabiatı bunu gerektirir.

 

Tasarım ve uygun malzeme…

İnsanları tanımak zordur… Ama bazı insanlar da sade ve şeffaftır. Baba oğul Alımlar’da öyle baktığınızda ne görüyorsanız öyleler. Disiplin, tutarlılık ve yaratıcılık… Aslında bu meslekte bu özelliklerin hepsi çok zor bir araya gelir ama onlarda gelmiş… Yaptıkları çalışmaları inceledikçe malzeme ve tasarımda sınırları zorladıkları anlaşılıyor. 

 

Reklam-tasarım-mimarlık…

Kendileri yaptıkları işleri reklam-tasarım-mimarlık ana başlıklarında topluyorlar. Bugüne kadar tarım, turizm, gıda ve hizmet sektörüne yönelik çeşitli çalışmalar yapmışlar. Logo’dan, kurumsal kimliğe, küçük bir standdan, büyük bir sunum merkezine kadar birçok işi başarıyla tamamlamışlar. Evren Reklam’ın çalışma ve ilgi alanı oldukça geniş… Basit bir tabeladan, iç mimariye, yurt içi ve yurtdışı fuar standlarına, basılı evrak, yazılı ve görsel medya derken endüstriyel projelendirme ve tesis inşaatlarına kadar uzanıyorlar. 

 

Tanıtım ve sunumun küçüğü büyüğü yok…

Konu üzerine konuştuğumuz Ramis ve Evren, ‘Bizim için işin küçüğü büyüğü yok. Bu küçük bir afişte olabilir. Ama biz işimizi yaparken aynı yoğunlukta çalışıyoruz. Örneğin Tekelioğlu Halk Kütüphanesi, Arykanda, Olimpos gibi ören yerlerinin veya Antalya içindeki tarihi ve kültürel varlıkların tanıtım ve yönlendirmeleri, kubbe süslemeleri ve otel odalarına yapılan tablolara kadar birçok alanda çalıştık. Bizim için tasarım yalnızca basit grafik çalışma değildir. Yaşamın her alanında kullanılacak her şey için geçerlidir. Tasarım sonucu ortaya çıkan ürünün ise kişi veya kuruma hizmet etmesi, işlevsel olması ve güzellik içermesi gerekir.  Tasarım hayalde canlandırıldıktan sonra yapılabilir ve kullanılabilir olmalı ve hem müşterileri hem de bizi mutlu etmeli. Müşterimizin bizden isteği iş bitince ‘haah iş bu’ demesi bizim için çok önemli bir ölçüdür’ diyorlar. Sektörümüzde tanıtım ve sunum giderek daha fazla önem kazanmaya başlıyor. Evren Reklam, sektörü yakından tanıyan ve sorun çözen bir kurumsal yapı. İhtiyaç duyulduğunda çözüm ortağınızdan memnun kalacağınıza eminiz…

 

[box]

Evren İnşaat Ticaret Reklamcılık ve Bilgisayar Hizmetleri Ltd. Şti.

 100. Yıl Bulvarı 161 Sok. 13 / C Antalya

 Tel ve faks : 0242 248 46 69  

Gsm : 0555 506 0273    0555 328 9900

 

info@evrengrup.com  www.evrengrup.com

[/box]

CEVAP VER