Belediyelere Altın Karınca Ödülleri…

0
936
görüntülenme

Marmara Belediyeler Birliği’nin düzenlediği Türkiye´nin en ciddi yerel yönetimler ödülü Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri, İstanbul Taksim´de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

 

Bu yıl Turkcell´in desteğiyle beşincisi düzenlenen ve altı ayrı kategoride toplam 512 katılımla rekor kıran Altın Karınca Ödülleri’nde ön elemeler sonucu 203 proje finallere kaldı. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan´ın bilim kurulu başkanlığını yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olduğu Altın Karınca yarışmasıyla ilgili açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Belediyecilikte özgün projelerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların tüm belediyelere örnek olacak şekilde tanıtılarak yaygınlaştırılması amacıyla, yarışmaya büyük önem veriyoruz. Türkiye´nin yerel yönetimler alanında en seçkin ve konusunda uzman akademisyenlerinden oluşan bilim kurulumuzun tercihleriyle sonuçları belirlenen yarışmamız, bu özelliğiyle Türkiye´nin en saygın yerel yönetimler ödülü olarak kabul ediliyor” diye konuştu.

 

Bu arada yarışmada, iştirakleri ve bağlı kuruluşlarıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplam 11 ayrı ödül birden aldı. Yeşil Alanlar Daire Başkanı İhsan Şimşek İstanbul´u lalesiyle buluşturma projesiyle ödül aldı. İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Eyyüp Karahan da Alım Garantili Lale Yetiştiriciliği ve Alım Garantili Mevsimlik Çiçek Yetiştiriciliği Sosyal Sorumluluk Projeleri ile ödül aldı. Projeler, İstanbul´un çiçeğini İstanbul´un köylüsünün üretmesi, İstanbul´a göçün önlemesi, köylerimizin, köylülerimizin, İstanbul’un ve ülkemizin ekonomine katkı sağlayıp kalkınmayı arttırması ve istihdam oluşturması yönleriyle ödüle layık görüldü. Eyyüp Karahan ekibi ile ödüllerini aldıktan sonra “böyle anlamlı bir günde toplumumuza katkı sağlamayı amaçladığımız sosyal sorumluluk projelerimizin Altın Karınca ödülüne layık görülmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyorum” diyerek teşekkür etti. 

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Belediyesi´nin 3´er ödül aldığı gecede, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bolu Belediyesi ve Yalova Belediyesi de ikişer ödülle dikkat çekti. İlçe belediyeleri kategorisinde ise Beyoğlu Belediyesi 3 ayrı ödül aldı. Bağcılar, Kadıköy, Küçükçekmece, Ümraniye ve Çan belediyeleri de ikişer ödüle layık görüldü. Yarışmada, Ataşehir, Avşa, Başiskele, Bayrampaşa, Beykoz, Biga, Büyükçekmece, Çerkezköy, Çınarcık, Çorlu, Edremit, Esenler, Eyüp, Fatih, Gebze, Güngören, Hendek, İzmit, Karabiga, Lüleburgaz, Malkara, Mustafakemalpaşa, Pendik, Sancaktepe, Sultangazi, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Yıldırım ve Zeytinburnu Belediyeleri de birer ödül aldı.

CEVAP VER