Yeni trend Çiçek Panel…

0
1252
görüntülenme
  • Fides Aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Süs Bitkileri Fuarı’nda şehir meydanları için tasarladığı bir saat kulesini sergileyecek. Ayrıca Aralık ayı sonuna kadar 6 m2’lik uygulama için Çiçek Panel alan her peyzaj firması veya belediyeden 1 çifti Antalya’da 2 gece ağırlayarak uygulamalı eğitim vermeyi planlıyor. Başvurular için Fides’le temasa geçilmesi gerekiyor

Çiçek Panel’den beklenen fayda, kent içinde yaşayan insanlar için yaşanabilir bir çevre ve mutlu olunacak kent ortamı sağlamaktır. Belediyeler birçok temel hizmetlerinin yanı sıra bu ortamı sağlamakla da yükümlüdür. Günümüz belediyeleri bu ortamı sağlamaya çalışıyorlar. Konunun uzman firmalarından Fides önümüzdeki Aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Süs Bitkileri Fuarı’nda şehir meydanları için tasarladığı bir saat kulesini sergileyecek…

 

Çiçekten resimler

Picasso yaşasaydı çiçek panelleri kullanarak duvara resim yapar mıydı bilinmez ama, çiçeklerin artık bundan böyle yatay düzlemden, düşey düzlemlere terfi edeceği ve birçok peyzaj ressamı tarafından kullanılacağı kesin gibi görünüyor. Gerek görsel efekt açısından yatay düzleme oranla sağladığı üstünlük, gerekse çiçek sergilemek için toprak alan gereksinimi olmaması bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Aynı sayıda çiçek ile yerdekine oranla çok daha güçlü bir etki sağlanabiliyor.

 

İçi ve dış mekanlarda uygulanıyor… 

Uygulama anlamında, hem dış mekânlarda hem de iç mekânlarda 4 mevsim kesintisiz uygulama yapmanız mümkün. Çiçek panellerin en önemli farkı, panellerin çok gözlü olması sayesinde farklı renklerdeki çiçekleri ya da bitkileri kullanarak kanaviçe örneğinde olduğu gibi resimler yapabilmeniz.

 

Uygulaması çok kolay…

Bitki olarak mevsimlik süs bitkileri kullanabileceğiniz gibi çok yıllık bitkiler de kullanabilme şansınız var. Mevsimlik bitki kullanmayı tercih etmeniz halinde, sergilemenin bittiği yani çiçeğin ömrünün tamamlandığı sezon sonunda panelleri kolayca yerinden çıkartıp daha önceden yeni sezon çiçekleriyle hazırladığınız panellerinizi tekrar yerine takıyorsunuz. Böylece kesintisiz sergileme imkânı var. Panellerin çıkartılıp takılmasında ekstra ustalık gerektiren ya da alet edavat kullanmayı gerektiren bir durum da yok. Sadece panellerin ilk defa takılması aşamasında panel ile birlikte verilen metal montaj çubuğunu düşey düzleme (duvar) vidalamak suretiyle sabitliyorsunuz o kadar. İkinci ve çok önemli bir nokta ise sulama işleminin mutlaka damlama sulama borusu kullanılarak yapılması. Piyasada rahatlıkla bulunan 16 mm kalınlığındaki standart plastik damlama sulama borularını panellerin üst kısmında bulunan yuvaya yerleştirmeniz gerekiyor. Böylece panelin üst kısmından aşağıya doğru damlayan su gözler arasındaki ince geçiş kanallarından sızarak bütün gözlere sirayet ediyor ve böylece homojen bir sulama gerçekleştirilmiş oluyor Paneller güneş ışınlarına karşı UV katkılı yüksek yoğunlu polietilen malzemeden imal ediliyor. Böylece defalarca kullanıma uygun ve 5 yıl üretici firma garantisi altında. 50 cm eninde ve 50 cm boyunda kare modüller halinde. Herbirinin üzerinde 10 cm derinliğinde, bitki harcının dökülmesini önleyecek şekilde tasarlanmış düşey düzlemle 60 derecelik bir açı oluşturan 36 adet bitki dikim gözü bulunuyor.

 

Üç boyutlu sistemlere de uygun…

Sadece duvar ve benzeri yüzeylerde değil aynı zamanda 3 boyutlu sistemlerde de bu panelleri kullanabiliyorsunuz. Örneğin metal bir iskelet üzerine bu panelleri yerleştirmek suretiyle çiçekten bir kule yapabilir ya da benzeri kübik tasarımlara imza atabilirsiniz. Uygulamalar konusunda üretici firma olan Fides Aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Süs Bitkileri Fuarı’nda şehir meydanları için tasarladığı bir saat kulesini sergileyecek. Ayrıca Aralık ayı sonuna kadar 6 m2’lik uygulama için Çiçek Panel alan her peyzaj firması veya belediyeden 1 çifti Antalya’da 2 gece ağırlayarak uygulamalı eğitim vermeyi planlıyor. Başvurular için Fides’le temasa geçilmesi gerekiyor.

 

[box]

Fides Grup

Fulya Mah. Aytekin Kotil Cad. no:13 / B Daire: 4 Şişli - İstanbul

0212 275 10 10  0212 275 10 11

mckutkut@fidesgrup.com   www.fidesas.com

[/box]

CEVAP VER