Yeşil alanınız büyükse inceleyin!

0
1644
görüntülenme

Geniş yeşil alanların çimlerinin ev bahçeleri için üretilmiş küçük çim biçme makineleri veya amatör çim biçme traktörleriyle halledilmesi, önce fiyatı nedeniyle tercih edilse de daha sonra işletim giderlerinin yüksekliği ve ekonomik ömürlerinin kısalığı kullanıcıları profesyonel makinelere yöneltiyor. 

 

Yeşil alanların artması, belediyeler ve kamu kuruluşlarının daha çok geniş yeşil alanlar inşa etmesi bu alanların bakımı için makineleşmeyi getiriyor. İşte tam da bu aşamada İren Makine devreye giriyor ve profesyonel dizel çim biçme traktörlerini profesyonellerin hizmetine sunuyor. Kalifiye işçinin zor bulunduğu günümüzde profesyonel çim biçme traktörleri tek başına onlarca küçük makinenin ve bunları kullanan onlarca personelin yerine geçerek daha hızlı, daha verimli ve en önemlisi yakıt tasarrufuyla işletim giderlerini aşağıya çekiyor.

Wisconsin firmasının Türkiye Temsilcisi olan İren Makine tarafından piyasaya sunulan W3800 dizel çim biçme traktörleri dizel yakıt tüketen motoruyla, sulu soğutma sistemine sahiptir. W3800 uzun saatler performans kaybetmez, kullanımı kolaydır, yürüyüş gurubu hidro motorlarla sağlanır, kayış-kasnak ve şanzıman sorunları minimumdur, güç kayıpları yaşamaz.

Yürüyüşün hidrostatik şanzıman olmadan sağlanması emiş boğazının genişlemesini sağlar ve bu sayede çim biçme traktörlerinde çok sık yaşanan sorunlardan biri olan emiş boğazının tıkanmasını ortadan kaldırır. W3800’ün sisteminde hidrolik teknolojinin kullanması birçok kullanım kolaylığı sağlar. Biçme tablası yukarı aşağı hidrolik kontrollüdür. Çim sepeti hidrolik kumandayla açılır kapanır. Önde standart olarak sunulan hidrolik çabuk birleştiriciler sayesinde ve yine W3800 lerde extra bedel talep edilmeden ücretsiz sunulan ön PTO ile bu traktörlerin önüne özellikle kar püskürtücü ve süpürme fırçası takılmasına ve bu ekipmanların ön kuyruk mili ve hidrolik besleme ile profesyonel kullanılmasını sağlar.

 W3800’lerde dünyaca ünlü Kubota dizel motorlar kullanılmaktadır. Bu motorların servis ağı geniş ve çok hızlıdır. İren Makine, Türkiye genelindeki servis ağı ile bulunduğunuz her noktada satış sonrası hizmetlerine devam etmektedir. 

 Eşsiz emiş gücüne sahip W3800’ler ıslak çimin, yüksek yabani otların bile rahatlıkla üstesinden gelmektedir. 6 bin litrelik geniş çim sepeti, opsiyonel olarak sunulan yükseğe boşaltma özelliğiyle, biçilen çimlerin nakli için zaman ve iş gücü harcanmadan direk çöp konteynerine yada toplama yapılan römork kasasına boşaltır. Bu basit gibi görünen özellikle geniş yeşil alanlarda zamandan, işçilikten ve yakıttan tasarruf edersiniz.

CEVAP VER