Flower Trials Kapılarını Açıyor

0
643
görüntülenme

Flower Trials ile 12 - 15 Haziran tarihleri arasında Westland (NL), Aalsmeer (NL) ve Rheinland Westfalen (DE) bölgelerinde dünyanın dört bir yanından en az 60 varyete geliştirici firma yetiştiricilere, ihracatçılara ve müşterilere en güncel saksı ve dış mekan bitki çeşitlerini sergilemek için kapılarını açıyor.

FlowerTrials, gelecek sezonun saksı ve dış mekan süs bitkileri çeşitlerini seçebileceğiniz önemli bir etkinliktir. Petunya'dan Phalaenopsis'e, Pelargonium'a ve Primula'ya kadar, başlıca ürünlerde en son varyete geliştirme başarıları ve niş ürünleri 32 noktada sunulmaktadır. FlowerTrials ayrıca gelecek sezon için iş ve tanıtım planlarının da paylaşıldığı yer olabilir.

FlowerTrials Vakfı Başkanı Gill Corless: “Yetiştiriciler, ihracatçılar ve perakendeciler FlowerTrials'ı birlikte ziyaret ederek bu etkinliği zenginleştirebilirler. Üreticiler üretim sürecini, lojistik, ihracatçı ve perakendeciler de satış noktasındaki tüketici tercihleri hakkında bilgi edinebilir. Bu işbirliğini teşvik etmek istiyoruz! Her şeyden önce, sloganımız 'bitkilerin insanlarla buluşması.’ Tüm ilgili insanları ve bitkileri biraraya getirerek, bir sonraki sezonu daha kolay ve daha hızlı bir şekilde planlamayı hedefliyoruz. ”

Yeni Danimarkalı ve İtalyan üyeler

Üç yeni katılımcı, 2018'de FlowerTrials’e katılacak. Bu yeni firmaların çeşitleri ve konumları FlowerTrials tanıtım faaliyetlerine dahil edilecek.

Gruppo Padana, yetiştiriciler için hammadde üretmekte ve tedarik etmektedir. İtalyan şirketi, çok çeşitli saksı ve dış mekan süs bitkilerinin yanı sıra sebze tohum ve çeliklerinden genç fide üretiminde uzmanlaşmıştır. Ayrıca şirket, Primula (Primabella) ve Viola'da kendi ıslah faaliyetlerini yürütmekte ve İtalya için Lavandula Lavinia (Plantinova) ve Argyranthemum Grandaisy (MNP Flowers) şirketinin özel distribütörüdür.

Eskelund ailesi tarafından kurulan Danimarkalı Roses Forever, hibrit saksı güllerini yetiştiriyor. Üretim uygunluğunun yanı sıra, üreme programlarının odağı, farklı seri ve saksı boyutlarının yeniliği, rengi, kokusu, çiçeğin boyutu, görünümü ve kullanılabilirliği üzerine duruyorlar. Gruppo Padana ve Roses Forever, Aalsmeer'deki MNP Flowers'da sergilenecek.

Westland bölgesi de yeni bir katılımcıyı ağırlıyor. Queen Genetics, geniş çapta etilen toleranslı saksı ve kesme çiçek Kalanchoe ile uluslararası alanda tanınan bir Danimarkalı varyete geliştirme firmasıdır. Bu üründeki en son yeniliklere ek olarak Queen Genetics, yeni Dünya Çiçek Merkezi'nde (World Horti Center) yeni çeşitlerde saksıda gül, Chrysanthemum, Euphorbia, Aster ve Echeveria'yı da sergileyecek.

Şirketin elden çıkarılması nedeniyle Danimarkalı Dalina Genetics'in katılımı iptal edilmiştir. Ayrıca, Almanya'dan Cultivaris 2018'de sergilenmeyecek, ancak 2019'da geri dönecek.

Taşınan firmalar

Sektördeki son değişikliklerin ardından, yeni varyete geliştiricilerin ürünleri yeni bir konumda sergilenecek. Westland Naaldwijk'deki yeni Dünya Çiçek Merkezi (World Horti Center), Schoneveld, Queen ve Van den Bos Flowerbulbs'a ev sahipliği yapacak. Selecta one ve VWS, Maasland'daki P. Van Geest'deki fidanlıkta ürün çeşitlerini sergileyecek. Prudac ve Butterfly Garden sergi alanını Green 05'e taşıyarak bu konumu daha büyük bir küme haline getiriyor. Aalsmeer bölgesinde, Takii, Floranova, ABZ Tohum, Evanthia, Hem Genetics/Zaden, Thompson & Morgan ve Fleuroselect'ten oluşan Breeders Avenue grubu, Takii'nin yeni tesislerine (Mijnsherenweg 23, Kudelstaart) taşınacaktır. Alman bölgesinde yapılan bir değişiklikle, Geranien Endisch artık Rheinland Westfalen'de sergilenmeyecek, ancak Florensis'te Hendrik-Ido-Ambacht (NL) 'daki ürün yelpazesini gösterecek.

 

CEVAP VER