Avrupa yakası bahçıvanlık kursu

0

Avrupa Yakası 2013 Yılı I. Dönem Bahçıvanlık Kursu, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin koordinatörlüğünde, Haliç Eğitim Merkezi’nde başladı.

 

Ksa_Bahcekursu_üç-ft_opt

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Park Bahçeler Müdürlüğü ile Eyüp Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde ve İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. koordinatörlüğünde Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen 2013 yılı I. Dönem Bahçıvanlık Kursu, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Haliç Eğitim Merkezi’nde başladı.  Bahçıvanlık Kurslarına meslek sahibi olmak isteyenler, bahçıvanlığı daha profesyonelce sertifikalı olarak yapmak isteyen bahçıvanlar, çiçekçi-fidancı esnafı, peyzaj-ziraat-orman fakültelerinden yeni mezun mühendis, mimar ve teknikerlerden pratik tecrübelerini arttırmak isteyenlerin yanında hobi olarak yapmak isteyen yediden yetmişe okuryazar olan herkes katılabiliyor. Dersler; haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 08:30-16:10 saatleri arasında otuz altı (36) işgünü (288 saat) boyunca devam edecek ve kurs, 20 Mayıs 2013 tarihinde sona erecek.

 

Ksa_Bahcekursu_ozi_35_opt1

 

Kursun ilk günü sabah 08,30’da yeni öğrencilerin eğitim gereçlerinin dağıtımı ile başlayan dönem açılışı, 2012 II. Dönem mezunu kursiyerlerin sertifika heyecanı ile şenlik havasında geçti. Dereceye giren 7 kursiyere ödülleri, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat Ermeydan, Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Haliç Şefi Nurettin Demir ve kurs eğitmenleri tarafından verildi. Kursta, bahçıvan adayları hem teorik hem pratik eğitim alacak olup; verilecek dersler şunlardır: Proje Okuma, Toprak Hazırlığı, Ekim-Dikim Faaliyetleri, Sera Yapım Tekniği, Çevre Koşulları, Dış Mekan Bitkileri, Çim Alan Tesisi, Süs Bitkilerinde Budama, Süs Bitkileri Hastalıkları İle Mücadele, Kültürel Bakım, Meyvecilik, Toprak İşleme Alet ve Makinelerinin Ayarı ve Kullanılması.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here