Dünya’nın gözü; Türkiye Flower Show’daydı

0

Yıllardır yapılamayan bu sefer oldu…

Kısaca rakamlarla sıralarsak: 1- Sektör firmaları ilk defa bu kadar yoğun bir katılım göstererek bir araya geldi ve yerli katılımcı sayısı 180’i buldu. Yani her zaman istenilen, aranan sektörel buluşma gerçekleşti. 2- Uluslararası buluşma gerçekleşti… Çünkü Avrupa ve Asya’dan yabancı katılımcı ülke sayısı 97’e ulaştı. Böylece Flower Show İstanbul, Avrasya’nın sektörel ve mesleki buluşma noktası oldu. Yabancı katılımcılar içinde İtalyan firmaları çoğunluktaydı. 3- Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden gelen ziyaretçiler Flower Show İstanbul’un Avrasya’nın buluşma noktası olduğunu tescil ettiler. 4-Fuara katılan yerli ve yabancı firma yöneticileri fuarın sonuçlarından memnun olduklarını ve tekrar katılacaklarını söylerken yeni katılım talepleri geldi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar…

5- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar fuarı ziyaret etti. Sektör temsilcileri görüş ve önerilerini doğrudan bakana anlatma fırsatı buldu. 6- Birçok ünlü ziyaretçisi olan fuarı Ağaç A.Ş Genel Müdürü Eyüp Karahan ve İstanbul B.B Park Bahçeler Müdürü M. İhsan Şimşek birlikte gezerek bütün standlara başarı diledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek‘de ziyaretinde tek tek standları gezdi. 7- CYF Fuarcılık yerli ve yabancı katılımcılara bir kokteyl verdi. Sakarya Botanik’in yerli ve yabancı katılımcılara verdiği akşam yemeği kültürel tanışma ve buluşma ortamına dönüştü. Ağaç A.Ş’nin katılımcılara verdiği sabah kahvaltısı yerli yabancı 250 kişiyi buluşturdu. 7- Floraplus Dergisi’nin fuar boyunca ücretle satıldı ve yeni aboneler kazandı. 8- Elbette küçük aksaklıklar oldu ama hiç kimse bu aksaklıkları büyütme ihtiyacı hissetmedi.

 

Sektöre ve sektör kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti…

9- CYF Fuarcılık bu aksaklıkları düzeltmede çok hızlı davrandı ve böylece bütün çalışanlar, katılımcılardan ve ziyaretçilerden teşekkür almayı hak etti. 10- CYF Genel Müdür’ü Hakan Yüksel; “Biz de çok çalıştık ama bu fuarı sektörle birlikte yaptık. Yerli, yabancı bütün katılımcılara ve ziyaretçilere teşekkür ediyorum” dedi. 11- Fuarı ziyaret eden 9417 kişinin 8.543’i yurtiçinden, geri kalan 874 kişi 45 farklı ülkeden gelmiştir. Bu arada geçtiğimiz Ocak ayında düzenlenen IPM Essen’de yapılan görüşmelerde yabancı katılımcıların Flower Show Türkiye’ye olan ilgilerinin artarak devam ettiğini ortaya çıkardı.

 

CYF Flower Show Türkiye 2012 için neler yapacak…

Flower Show Türkiye 2012 Fuarı’nın yurtdışı ziyaretçi çalışmaları hızla devam ediyor.Özellikle fuara katılım ve ziyaret konusunda Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Rusya bölgesine ağırlık veriliyor. Bu maçla CYF Ocak 2012 24 – 27 Ocak arasında IPM ESSEN Almanya’da stant açmış, yine 15–17 Şubat gerçekleşen FLORSHOW İtalya – Verona’da,CYF İtalya Temsilcisi Elena Fontana tanıtım çalışmaları sürdürmüştür. Bu arada 29 Mart – 02 Nisan arasında Romanya Bükreş’te gerçekleşecek EXPO FLOWERS & GARDEN’ de bir stant açılacak ve kurumla partnerlik anlaşması yapılmış durumda. Bulgaristan Plovdiv’de Mart – 01 Nisan arasında gerçekleşecek FLOWER SPRING’ de stant açılacak ve partnerlik anlaşması yapılmıştır. Yine 12 – 14 Nisan arasında Kazakistan Alma Ata’daki fuarda stant açılacaktır.

 

Türki Cumhuriyetler, Kuveyt, İran, Irak, Azerbaycan ve Rusya gibi ülkelere öncelik…

Lübnan Beyrut’ta 29 Mayıs – 02 Haziran arasında gerçekleşecek THE GARDEN SHOW & SPRING FESTIVAL’ de stant açılacak ve partnerlik anlaşması yapılmıştır. Yine 29 Ağustos – 01 Eylül arasında Rusya Moskova’da gerçekleşecek FLOWERS EXPO stant açılacak. CYF daha önce yer aldığı 29 Ağustos – 01 Eylül arasında FLOWERS IPM MOSCOW Rusya Moskova’da, Ekim 2012 Rusya Sochi Çiçek Fuarı’nda stant açmak ve partnerlik anlaşmaları yapılırken yine ,19–21 Kasım arasında yapılacak IPM DUBAI’de de stant açılacaktır. CYF bu fuarlar dışında özellikle Bahreyn, Katar, Kuveyt, İran, Irak, Azerbaycan ve Rusya gibi birçok ülkede tanıtım faaliyetlerimiz artarak devam ettireceğini açıkladı.

 

Uluslararası dergilerdeki çalışmalar…

Hollanda merkezli Flora Culture International (e-bültenlerinde Şubat ayından fuar tarihine kadar banner reklamı verilmiştir. Ayrıca web sitelerinde de yine Ocak ayından itibaren fuar tarihine kadar banner yayınlanmaktadır. Dergi içerisinde ise Haziran, Eylül, Ekim ve Kasım sayılarında reklamlar ile fuar makaleleri yayınlanması için anlaşmalar yapılmıştır. Derginin Şubat sayısında fuarın sonucuna ilişkin 5 sayfa haber yayınlanmıştır) Dubai merkezli Landscape Middle East (web sitesinde banner reklamı ve dergi içinde reklam anlaşmaları yapılmıştır.) Mısır merkezli Gardens Me (web sitesinde banner reklamı ve dergi içinde reklam anlaşmaları yapılmıştır.) Rusya merkezli Gavrish (Dergi içi reklam anlaşması yapılmıştır.) Aynı zamanda dünya genelinde 100’ün üzerinde sektörel web portalında banner reklamları ve fuar makaleleri yayınlanacaktır. Flower Show Türkiye 2012 fuarı için Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Rusya bölgesinden profesyonel ziyaretçi sağlanması amacına yönelik tanıtım faaliyetleri yoğunlaştırılarak devam edecek.

 

[nggallery id=15]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here