Fleuroselect Altın Madalya Sahipleri

0

Fleuroselect 2020 altın madalya kazananlarını duyurdu. Yetiştiriciler 2019 yılı içerisinde bu bitkileri edinebilecekler. Perakende satış ise 2020’de başlıyor.

Leucanthemum x superbum Madonna
Geliştiren: PanAmerican Seed

Leucanthemum x superbum Madonna, Shasta Daisy’nin geliştirilmiş halidir. Tohumdan üretiliyor. Kesme çiçek olarak da kullanılabilen bu tür, saksı ve dış mekan peyzaj uygulamalarında da iyi sonuç veriyor. Solan çiçekleri yerine sürekli yenilerinin geldiği Madonna, yazdan sonbaharın ilk demlerine kadar çiçekli kalıyor.

 

Silene pendula Sibella Carmine
Geliştiren:
Van Hemert & Co

Silene pendula Sibella Carmine, saksı ve dış mekan peyzaj uygulamalarında kullanılabilir bir tür. Mevsimlik ya da iki yıllık olarak kullanılabilen bu Silene varyetesi, erken bahar çiçeklenmesi ile öne çıkıyor. Çiçekleri yarı çift katmanlı ve oldukça yoğun çiçeklenme ve renklere sahip.

 


Tropaeolum minus Baby Rose
Geliştiren:
Takii

Tropaeolum minus Baby Rose Takii’nin en yeni Tropaeolum varyetesi. Koyu gül rengi çiçekleri ve küçük koyu yeşil yapraklara sahip. Saksı, küçük tarhlar ve hatta geniş alan peyzaj uygulamalarında kullanılabilir. Fide ya da tohumdan üretilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here