FleuroStar için yarışan bitkiler

0

Fleuroselect, süs bitkileri sektöründe uluslararası bir organizasyondur. Misyonu; mevsimlik ve çok yıllık süs bitkilerinde yeni varyeteler türemesini teşvik etmektir. Üyeleri, uluslararası ölçekte işler yapan üretici ve dağıtımcılardır. Fleuroselect, yeni geliştirilen varyetelere dikkat çekmek için her sene FleuroStar yarışması düzenliyor. Bu sene kazananlar 14 Haziran’da Florensis’te belli olacak.

FleuroStar için yarışan altı bitki

Bu altı bitki Selecta’nın ‘Calibrachoa PinkTastic’i olmak için yarışacak

Fleuroselect, bu yılki FleuroStar Yarışması’nın altı yarışmacısını tanıttı. Bu tanıtımların her biri, yüksek görsel etkiye sahip olan bir sonraki “Winner with the Wow Factor (etkileyiciliği ile öne çıkan)” bitki olacak.

Begonia boliviensis interspecific
Bossa Nova Night Fever Papaya
Floranova

Bossa Nova serisine son katılan, koyu renkli yaprakları ile çarpıcı bir şekilde kontrast oluşturan çok katmanlı, açık turuncu çiçekleri ile bu bitki göze çarpıyor. Bossa Nova, Begonya’nın serpilme/yayılma şekline sahip bir tür özel tohum türü olan Boliviensis’tir. Yoğun bazal dallanma, dayanıklı bir bitki üzerinde çok sayıda dal oluşumunu sağlar, bu da ilk dona kadar çiçek açan, dolgun asılı saksılara olanak verir.

Fragaria x. ananassa Duch. F1
Summer Breeze Pink
ABZ Seeds

Tohumla üretilen bu süs F1 çileği, pembe, çift ve gül benzeri çiçekleri, taze çilek ile birleştiriyor. Summer Breeze Pink, bitkinin yapraklarını kaybetmeden çift çiçekli bol miktarda salkımlar ürettiği için sürekli bir renk garanti ediyor. Pembe çiçekler ve kırmızı meyveler, göze çarpan çok şık bir renk kontrastı yaratmış.

Impatiens hawkeri
Roller Coaster Hot Pink
Dümmen Orange

Gösterişli pembe büyük çiçekleri, yeşil yaprakların üstünde uzanırken, çiçeklerin yarı çift katlı görüntüsü bitkiye farklı bir boyut ekler. Roller Coaster Hot Pink, peyzajda iyi bir performans sergilediğinden balkon ya da bahçe için güzel bir seçenek.

 

 

Osteospermum ecklonis
Purple Sun
Selecta one

Turuncunun birkaç tonu, çiçeğin merkezine doğru koyu mor bir yüzeye dönüşür. “Yetiştiriciler iyi dallanma ve kolay kontrol edilebilir bitki olmasından memnun olacaklar” diye belirtiyor Fleuroselect. Purple Sun, mevcut herhangi bir Osteo üretim programına mükemmel şekilde entegre edilebilir ve turuncu-mor renk kombinasyonu, tüketicinin ilgisini çekecektir. Tüketiciler için renklerin solmaması, renkleri ve dış mekan performansı bu bitkiyi cazip kılıyor.

Salvia x hybrida
Mysty
Florensis

Florensis’ten Mysty, bitki büyüme geciktiricilere (PGR) ihtiyaç duymayan doğal kompakt bir Salvia’dır. Kısa ama güçlü saplarındaki koyu mavi çiçekler, hem renk hem de çiçek biçiminde safir alevlere benzemektedir. Mysty’nin kontrollü bir bitki olması, bu ürün için yalnızca saksılarda ya da bahçede yeni pazar olanakları açmakla kalmayıp aynı zamanda peyzaj için tam potansiyelini de oluşturacak gibi görülüyor. Budandıkça yaz boyu çiçek vermeye devam ediyor.

Tagetes erecta L.
Little Duck Orange
AmeriSeed

Tagetes’in büyük turuncu çiçekli doğal bir bodur çeşidi olan Little Duck Orange. Little Duck Orange genetik olarak kompakt olduğundan, bitki büyüme geciktirici (PGR) kullanılmadan tarh ve saksılar için uygun hale getirilebilir. Çift, ponpon gibi bir çiçekleri kendi başına da güzel iken gruplar halinde kullanıldığında halı gibi doku görüntüsü verir.

Yarışma Noktaları

FleuroStar Yarışması, FlowerTrials süresince Hollanda ve Almanya’da dokuz yerde düzenlenecek: Benary (Kébol), Dümmen Orange (Hollanda lokasyonu), Fleuroselect standı, Florensis, Jonge Planten Grünewald, PanAmerican / Kieft Seed, Sakata, Selecta bir (Alman lokasyonu) ve Syngenta FloriPro Services.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here