Geleceğin fuarı. Dün Bugün Yarın!

0

 

Tarsus Turkey Fuar Direktörü Mustafa Gültekin Gökgül

Tarsus Turkey’in Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği’nin (SÜSBİR) iş birliğiyle ve Peyzaj Mimarları Odası’nın desteği ile düzenlediği 12. The Flower and Plant Show, sektörünün ilk hibrit fuarı olacak.

The Flower and Plant Show, 12-14 Kasım 2020 tarihleri arasında yine TÜYAP’ta düzenleniyor. Bu arada fuara ziyaretçi ve katılımcılara dönük yeni dijital iletişim ve buluşma kanalları da eklenmiş. Uluslararası ticareti ve ihracatı hedefleyen fuar, starttan 30 gün önce kayıt yaptıran ziyaretçi veya katılımcılara özel imkânlar sunacak.

İhracatı hedefleyen her sektörde olduğu gibi süs bitkileri ve peyzaj sektörünün de yeni dış ticaret kanallarına her zaman ihtiyaç duyduğunu söyleyen Tarsus Turkey Fuar Direktörü Mustafa Gültekin Gökgül, “Kasım ayındaki fuarımızda binlerce ziyaretçiyi ağırlayacağız. Bununla beraber fuar kapsamında bu yıl ilk kez uygulayacağımız Online B2B programıyla da ziyaretçi olmak isteyip de farklı nedenlerden ötürü İstanbul’a gelemeyen yurt içi ve yurt dışından satın almacıları, katılımcı firmalarımızla dijital ortamda buluşturacağız. Bu sayede tüm paydaşlarımıza, beklentilerinin de üzerinde ticaret fırsatları sunacağız” dedi.

Türkiye’nin süs bitkileri sektörünün yarattığı birikimini ve enerjisini değerlendirmek için geleceğine yatırım yaptıklarının altını çizen Tarsus Turkey Fuar Direktörü Mustafa Gültekin Gökgül, “Online B2B” uygulamamız sayesinde katılımcı firmalarımızla önceden randevulaşarak, fuar sırasında online toplantılar yapılabilecek ve ürünler sergilenebilecek. Böylece seyahat edemeyen satın almacıların da The Flower And Plant Show’a dahil olmalarını sağlayarak katılımcı firmalarımızın ticaretine önemli bir katkı yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Fuarcılıkta geleceğe dönük ve zamana dayanıklı dijital çözümleri geleneksel fuarla buluşturan Tarsus Turkey, The Flower And Plant Show’da iç ve dış mekân süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından bahçe malzemelerine kadar pek çok ürünü 30 bin metrekare alanda sergilenecek.

 

 

 

Bir Cevap Yazın