Sektörde iyi şeyler de oluyor

0

Çevre ve Orman Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’na Türkiye’nin her bölgesindeki fidan ve süs bitkisi üreticisinden bakanlığın ihtiyacı olan fidanları peşin ödemelerle satın aldığı için bütün üreticiler adına çok teşekkür ediyoruz. Ve elbette bu çalışmayı yürüten AGM Genel Müdürü Hanifi Avcı Beye ve diğer bürokratlara da.

1_ (66)

Süs bitkileri üretimi Türkiye’nin alternatif üretim ve yatırım alanlarından biridir. Ancak herkesin hemfikir olduğu ve gelecekte ciddi bir potansiyel yaratmaya aday olan bu sektör, yasalardaki boşluklar ve yeterli düzenleme yapılamaması nedeniyle sürekli kendi yağında kavrularak yol almaya çalışıyor. Oysa çok küçük düzenlemeler bile durumu değiştirmeye yeterli olabilir. Tarım Bakanlığı’ndaki yakından tanıdığımız bazı bürokratların bu yünde çalışma yürüttüklerini de biliyoruz. Ancak sonuca ulaşmak o kadar kolay olmuyor. Öte yandan çuvaldızın oraya buraya batırırken iğneyi kendimize batırmalıyız. Bütün bu olup bitemeyenlerden esasen sorumlu olanların sektördeki unsurlar olduğunu unutmayalım. Çünkü… Sayıları onu bulan sektör kuruluşu (Dernek, kooperatif ve birlikler) ortak aklın gereği olan ve ortak çıkarları temsil eden, beş cümleyi yan yana koyarak ilgili noktalara sunmakta bir türlü yeterli başarı sağlayamadı.

Neyse lafı uzatmayalım durumumuz bu ama… Arada iyi şeyler de oluyor hem de sesiz sedasız. Örneğin Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun Türkiye’nin her bölgesindeki fidan ve süs bitkisi üreticisinden bakanlığın ihtiyacı olan fidanları peşin ödemelerle satın aldı. Bütün üreticiler adına sayanı bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ve elbette bu çalışmayı yürüten AGM Genel Müdürü Hanifi Avcı Beye ve diğer bürokratlara da çok teşekkür ediyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here