İklim krizine karşı İzmir-Ödemiş buluşması!

Üreticiler ülkemizdeki bütün karar vericileri, yerel yönetimleri daha fazla yeşil doku ve ağaçlandırma için birlikte çalışmaya davet ediyor.

Ödemişli üreticiler hazırlar ve ellerini taşın altında. Sergilerinin 15. yılında ürünlerini küresel ısınma ve iklim krizine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için sergileyecekler. Üreticiler iklim krizine karşı daha fazla yeşil doku ve ağaçlandırma için bütün yerel yönetimleri 15. Ödemiş Süs Bitkisi ve Fidancılık Sergisi’nde buluşmaya davet ediyorlar.

Süs bitkisi üretimi denince akla süs olarak kullanılan bir şey geliyor. Çok da gerekli olmayan bir şey gibi… Oysa bitki üreticileri park ve bahçelerdeki renkli yeşil örtüyü, yürürken gölgesine sığınmaya çalıştığımız kaldırımlardaki ağaçları yetiştiriyorlar. Öte yandan yakın bir gelecekte iklim kriziyle dünyanın yaşanması zor bir yer olacağını da artık biliyoruz. Özellikle Küçük Menderes Havzası’nın süs bitkisi yetiştiricileri su kaynaklarındaki artan eksilmeyle iklim krizine her yıl yaşayarak tanık oluyorlar. Artık bütün dünya iklim krizine çare olacak en etkili yolun fosil yakıtlara son vermek ve yeşil dokuyu, ağaçlandırmayı arttırmak olduğunu biliyor. Bu nedenle Küçük Menderes Havzası’nda üreticiler yetiştirdikleri ürünleri her sene Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi’nde Türkiye ve dünya için sergiliyorlardı. Ödemişli üreticiler serginin 15. yılında bu defa ürünlerini küresel ısınma ve iklim krizine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için sergileyecekler. Üreticiler ülkemizdeki bütün karar vericileri, yerel yönetimleri daha fazla yeşil doku ve ağaçlandırma için birlikte çalışmaya davet ediyor.

17-20 Ekim 2019 iklim krizine çare için üretici ve tüketici buluşması!

Küresel ısınma ve iklim krizine karşı Ödemiş Fidancılık Sergisi’nde buluşalım!

 

Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir